Yeni Başlık  Cevap Yaz
 Toplam 2 Sayfa:   Sayfa:   [1]   2   >   son» 
Galgo VS Pompacı & Boşlukta Süzülen           (gösterim sayısı: 630)
Yazan Konu içeriği
boşluk
[Galgo]
Kayıtlı Kullanıcı
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder
Konu Yazan: Galgo
Konu Tarihi: 18.04.2020- 08:09

Saldıran Galgo
Silahlar %190-Kalkanlar %190-Zırh %180

Casus Sondası
4
Muhrip
40

Savunan Pompacı
Silahlar %210-Kalkanlar %210-Zırh %200

Büyük Nakliye
38
Ağır Avcı
4
Kruvazör
25
Geri Dönüşümcü
65

Savunan Boşlukta Süzülen
Silahlar %200-Kalkanlar %210-Zırh %210

Savaşı saldıran taraf kazandı!
Ele geçiriliyor 0 Metal 0 Kristal 0 Deuterium

Saldıran taraf toplam: 4.000 ünite kaybetti
Savunan taraf toplam: 2.211.000 ünite kaybetti.
Şu an bu koordinatlarda bulunan: 981.400 Metal ve 569.100 Kristal.

Cvp:
Yazan Cevap içeriği
boşluk
[Galgo]
Kayıtlı Kullanıcı

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder
Cevap Yazan: Galgo
Cevap Tarihi: 18.04.2020- 09:03

Alıntı Çizelgesi: Galgo yazmış

Saldıran Galgo
Silahlar %190-Kalkanlar %190-Zırh %180

Casus Sondası
4
Muhrip
40

Savunan Pompacı
Silahlar %210-Kalkanlar %210-Zırh %200

Büyük Nakliye
38
Ağır Avcı
4
Kruvazör
25
Geri Dönüşümcü
65

Savunan Boşlukta Süzülen
Silahlar %200-Kalkanlar %210-Zırh %210

Savaşı saldıran taraf kazandı!
Ele geçiriliyor 0 Metal 0 Kristal 0 Deuterium

Saldıran taraf toplam: 4.000 ünite kaybetti
Savunan taraf toplam: 2.211.000 ünite kaybetti.
Şu an bu koordinatlarda bulunan: 981.400 Metal ve 569.100 Kristal.

Merhaba Değerli Arkadaşlar,

Biz eski ogameciler savaş hikayelerini yazmadan duramayız. Savaş Hikayeleri bizim için artık olmazsa olmazımız. Size dün gece hiç hesapta olmayan savaşlardan biraz bahsedeyim .Savaşlar diyorum çünkü 1 gecede 3 farklı savaş oldu aynı kişiler arasında:))

Dün arkadaşlarla anlaşıp solar basmaya karar verdim. Malum evren daha yeni açıldı ve hiç kimse de ölüm yıldızı yok. İlk ben olacağım heyecanı ile madeni biriktirmeye başladım. Adminden izin alıp ittifak arkadaşlarımdan da maden takviyesi aldıktan sonra gece 12 olmasını bekledim. Malumunuz gece 00:00'dan sonra istatistikler durur ve puan güncellemesi yapılmaz. Bende bunu fırsata çevirip sessiz sedasız gravitasyon araştırmasını açayım dedim. Gece 00:00'a doğru Gral isimli arkadaşımız bendeki madeni farketti ve beni sondalama başladı. Ben onu şaşırtmak amaçlı madenin bir kısmını başka bir gezegene toplayıp gece 12 olmasını bekledim. Saatler tam 00:00'ı gösterdiği an ben nanit fabrikasını kademe 4 yapıp solarları basmaya başladım. Sürekli sayfayı yeniliyorum çünkü Gral'ın gelebilme ihtimali çok yüksek. Zaman geçtikçe enerji ile bendeki heyecanda yükseliyor. Bir yandan sayfa yeniliyorum bir yandan whatsapp grubunda ittifak arkadaşları ile sohbet ediyoruz.   Ben küçük kızımla oyun oynamaya daldım o arada solarları unutmuşum. Saat tam 02.06'da Pompacı benim solar bastığım gezegeni farkedip sondaladı. Arkadaş sondaladığı gibi ışınlanmış hemen yanıma ve direk vurmaya gelmiş. Ben baktığım zaman 5 dk vardı vurmasına. Enerjiye baktım gravitasyon için yeterli enerji sağlanmış. Hemen araştırmamı basıp arkadaşa ben ölüm yıldızını bastıktan sonra karşımda duracak filo olmayacak biliyorsun değil mi? çünkü ben araştırmayı bastım diye bir mesaj attım. Pompacı bunu tehdit olarak algılamış. Sonradan yazdığım mesajı okuduğum zaman evet gerçekten de tehdit havası var ama ben o niyetle söylemedim. Benim gravitasyon araştırmamı engellemek için geldiğini sanıyordum çünkü. Meğerse arkadaş solarları vurup madeni almak istiyormuş .Bunu çok sonradan öğrendim tabi. Kendisi itiraf etti:). Arkadaşın ittifağı evrene kök söktürdüğü için benim ölüm yıldızını açmam onlar için hiç sorun değilmiş demek ki ben bunu anladım. Karşılarında rakip yok havasında oynuyorlar. Şimdi gelelim işin tuhaf tarafına. Ben ilk mesajı 02:15'te yazdım o zaman savaşa 5 dk falan vardı. Ama savaş 03:03'te oldu. Normal şartlarda savaşın saat 02:20 civarında olması gerekiyordu. Pompacı isimli arkadaşımız sürekli filoyu geri yavaşlatıyor. Ben hiçbir anlam veremedim. Tabi bütün bunlar olurken bizim whatsapp grubunda yer yerinden oynuyor. Davetsiz misafir olarak gelen arkadaşlar bizim bütün planları alt üst etti. En sonunda ittifaktaki arkadaşlara karışmayın vursunlar dedim çünkü bizim elimizde onları vuracak filo yoktu. Benim farkettiğim saat ile savaşın olduğu saat arasında 48 dk zaman geçti. Evet arkadaşlar tam 48 dk. Saldıran tarafta ne oluyordu bilmiyorum ama benim baya bi sinirlerim bozuldu. Neyse ki sonunda savaş oldu ve harabeyi de alıp gittiler. Asıl olay bundan sonra başladı. Kısa bir zaman sonra Pompacı min verdi. Aynı sistemde ben Pompacı ve onun ittifak arkadaşı Boşlukta Süzülen varız. Evrenin filo birincisi bütün filosu ile gelmiş. O filoyu bulunduğu yerden konuş kaldırmak hem çok deu ister hemde zaten sabaha karşı bi kaç saat sonra uyanıp tekrar evrende boy göstermek isteyecek. Çünkü günlerdir gördüğümüz olay buydu. Arkadaş tam da benim düşündüğüm gibi düşünmüş olacak ki konuş kaldırmak yerine aynı sistemde bulunan ittifak arkadaşına durmak kaldırmış .Mantıklı olanda o ya. hem deu sıkıntısı yok hemde ayda kim görecek. Sabah kalktığım zaman geri çekerim!   Nanit kademesini 4 yapmışım zaten evren birincisinin filosunu 2 saatte basabiliyorum. Sıfır filom vardı zaten. Hızlı bir şekilde tersanede filo bastım ve simülasyon yapmaya başladım. Fazla zamanım yoktu o yüzden tek sortide vuracak filoyu hazırlayamazdım. Top 100'de beni 1. Sıraya koymuşlardı ama bunun acilen değişmesi gerekirdi :) Tersanede muhripler fırınlanırken Boşlukta Süzülende min verdi. Ben aylarını sondaladım boş! Sonda patlatayım dedim çünkü aylarda hiçbirşey yok durmak varsa çıkar ortaya. Pompacının ayı boş çıktı ama Boşlukta Süzülen'de aynı durum söz konusu değildi. Herşey düşündüğüm gibi oluyordu galiba.   Ben Pompacının bütün filosunu bilmiyordum. Bana saldırdığı filoya ek solar harabesini alabilecek gd ve bn ekledim. Ya filom patlayacaktı ya berabere kalacaktı. Çünkü tek sortide vuramayacağımı biliyordum. Şansım yaver gitti ve herşey istediğim gibi oldu. Önce Top 1 ardından Top 4. Pompacı arkadaşa geçmiş olsun. Beni vurduktan sonra içi huzur dolmuş olacak ki mışıl mışıl uyudu. Bende olmayan gd ile rahat rahat 3 sortide harabeyi aldım. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Vurulan arkadaşa geçmiş olsun.

Cvp:
Yazan Cevap içeriği
boşluk
[Mekatronix]
Kayıtlı Kullanıcı

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder
Cevap Yazan: Mekatronix
Cevap Tarihi: 18.04.2020- 10:05

Tebrik ederim hocam savaşın hikayesi de savaşın kendisi kadar güzelmiş, aynen katılıyorum düşüncene,   o arkadaslar evrene kök sökdürdüklerini düşünüp,   bunun şehvetiyle millete racon kesip yargı dagıtıyorlardı,umarım ders çıkarırlar.
Vurulan arkadasa geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda toparlanır

Cvp:
Yazan Cevap içeriği
boşluk
[Combatant]
Kayıtlı Kullanıcı

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder
Cevap Yazan: Combatant
Cevap Tarihi: 18.04.2020- 10:20

Tebrikler. Vurulan arkadaşa geçmiş olsun. Dün gece ustaların resitallerine şahit olduk. Bu gecenin son dokunuşu olmuş.

Her savaşın bir hikayesi olur ama hepsi böyle güzel olmaz. Tekrardan tebrikler

Cvp:
Yazan Cevap içeriği
boşluk
[Klausd]
Kayıtlı Kullanıcı

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder
Cevap Yazan: Klausd
Cevap Tarihi: 18.04.2020- 11:41

Güzel bir hikaye
Ve Hikâyenin sonu mutlu bitmiş :)
Galgoya tebrikler pompaciya geçmiş olsun.

Cvp:
Yazan Cevap içeriği
boşluk
[Sirinbaba]
Kayıtlı Kullanıcı
Durum: üye uzaklaştırılmış

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder
Cevap Yazan: Sirinbaba
Cevap Tarihi: 18.04.2020- 15:19

Saldıran arkadaşı tebrik ederim savunan arkadaşlarada geçmiş olsun.

Sırf meraktan pompacı arkadaş a bir soru yöneltmek istiyorum
Galgo arkadaş pompacı nin 48 dakika boyunca filo yavaslatmasinin sebebi daha çok solar çıksın diye mi yoksa fantezi olarak mı yaptı çok merak ettim.beni kırmayıp naçizane soruma cevap verirse sevinirim:))
Herkes e iyi forumlar...

Cvp:
Yazan Cevap içeriği
boşluk
[Boslukta_Suzulen]
Kayıtlı Kullanıcı

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder
Cevap Yazan: Boslukta_Suzulen
Cevap Tarihi: 18.04.2020- 15:22

Herkese merhaba,
Tüm yazılanlara tek tek cevap vermem gerekecek sanırım..
Öncelikle bu güzel post için Galgo'yu tebrik ederim,
Eski ogame'ciler olarak özlediğimiz görüntülerdi bunlar..

Sonrasında, Galgo'nun solar basacağını tahmin etmemek için kör olmak lazımdı,
nanit seviyesini arttırıp son 1 gündeki puan artışının durgunluğuna bakarak, maden topluyor, solar basacak' demek gayet basitti.. Evrenin ortayerinde yapmak çok zekice olmayacağı için uzak biryerlere gideceği de aşikardı, aradık bulduk ve ışınlandık. Bağlantı aksamaları, benim hareket halinde olmam vs derken yaşanan aksaklıklardan dolayı solarları vuracağımız filoya yavaşlatma uygulamak durumunda kaldık ki kabul, bu da galgo için sinir bozucuydu. Bu esnada kendisinin ittifak arkadaşı DELi isimli oyuncu oraya geldi, bizden önce vurur diye düşünürken filosuz geldiğini gördük.
Varan 1 : daha önceden planlanmış olmasına rağmen organize olunamaması durumu

Bazı arkadaşlar bizim evrene kök söktürdüğümüzü, adalet dağıtıp rajon kestiğimizi söylemiş, siz böyle düşünüyorsanız eğer söyleyeyim; rajon kelimesinden nefret ederim ama adaletten yanayım! Gerektiğinde rakibe destek de oluruz, gerektiğinde ittifak arkadaşımın hatası için karşı tarafın mağduriyetini de gidermek için çabalarız. Biz her şekilde hızlı organize olabilen, iletişimi kuvvetli oyuncularız. Bunu top 100'deki atak ya da defans raporlarında görebilirsiniz.

Gelelim tekrar savaşa;
Biz solarları vurup harabeyi de aldıktan sonra rutinimize döndük,
Filolar kaldırıldı. Sabah baktık ki top1 değişmiş :)

Bizim koca evrende 1 oyuncunun planını önceden kestirip, tüm gizlenme çabasına rağmen arayıp bulmamız ve solarlarını vurmamız ne kadar zekiceyse, Onun da durmak durumunu tahmin edip o şanslı zaman aralığını yakalaması ve nanit etkisiyle filo üretip gelmesi bir o kadar zekice ve takdiri hak ediyor.

Bu bir savaş oyunu ve savaşmak için buradayız ve ben de ittifakım adına bunun hakkını verdiğimize inanıyorum..

Bu gece yaşananlar için;
iki tarafa da hem geçmiş olsun diyor, hem tebrik diyorum..
Daha nice savaşlarda görüşmek üzere

Bu ileti en son Boslukta_Suzulen tarafından 18.04.2020- 15:23 tarihinde, toplamda 1 kez değiştirilmiştir.
Cvp:
Yazan Cevap içeriği
boşluk
[GRAL]
Kayıtlı Kullanıcı

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder
Cevap Yazan: GRAL
Cevap Tarihi: 18.04.2020- 18:17

Tebrikler arkadaşlar. Karşılıklı güzel hareketler.
Burası sadece bir oyun platformu ve bizlerde oyuncularız. Racon kesmek, hiç kimsenin haddi olmadığı gibi, oyun için racon yemekte saçmalıktan başka bişe değildir.
Adalet kısmına gelirsek, adaleti sağlayacak kişiler var, onlarda yöneticiler.
Bu rip in basılacağı çok belli idi. Galgo nunda dediği gibi madeni gördüm ben, ama umursamadım. Filo olarak evrende bişeylerin değişmesi adına yapılmış güzel bir hareket idi.

Bu ileti en son GRAL tarafından 18.04.2020- 18:34 tarihinde, toplamda 1 kez değiştirilmiştir.
Cvp:
Yazan Cevap içeriği
boşluk
[Teknisyen]
Kayıtlı Kullanıcı
Kullanıcı Resmi

E-Posta Gönder
Özel ileti Gönder
Cevap Yazan: Teknisyen
Cevap Tarihi: 19.04.2020- 16:03

Tebrikler güzel bir savaş güzel bir hikaye